تجربه رانندگی با سوبارو فارستر، خلاقیت و ایمنی در کنار هم

تجربه رانندگی با سوبارو فارستر

بدون هیچ تردیدی می توان گفت یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا این است که خودروهای‌تان را کوک کنید، پشت فرمان بنشینید و برای دیدن جاذبه‌های طبیعت که کم هم نیستند به جاده بزنید. برای این کار نیاز اولیه‌تان یک خودروی خوب، ایمن و مطمئن است. ویژگی‌هایی که اغلب آن در سوبارو فارستر دیده می‌شود و شما می‌توانید با انتخاب آن دغدغه‌هایی را که بسیاری از رانندگان دارند برای خودتان رفع کنید.

نکات مثبت:

 • یکی از این دغدغه‌ها ایمنی خودرو است. سوبارو فارستر از نظر ایمنی دارای سیستم کمک راننده Eye Sight است که شامل کروز کنترل تطبیقی، ترمز پیش از برخورد، هشدار خروج خودرو از مسیر و دستیار حفظ خودرو بین خطوط است. (به‌صورت سفارشی نصب شده است.)
 • از نظر طراحی و زیبایی کابین هم این کراس‌اوور ژاپنی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تریم منحصربه‌فرد، دوخت‌های نارنجی و صندلی‌های ویژه همراه با طراحی اسپرت و غربیلک فرمان مجهز به پدال شیفترها از ویژگی‌هایی است که در نگاه اول به کابین فارستر به‌چشم می‌آید.
 • فرمان تلسکوپی و امکان ورود بدون کلید از دیگر ویژگی‌هایی است که مهندسان ژاپنی برای این خودرو در نظر گرفته‌اند.
 • سوبارو فارستر امکانات رفاهی دیگری مانند سان‌روف پانورامیک، اسپویلر عقب هم‌رنگ بدنه و صندلی برقی راننده با تنظیم در ده جهت، پشت آمپرهای متفاوت با صفحه‌نمایش رنگی، غربیلک فرمان چرمی، سیستم صوتی با شش بلندگو و… هم دارد.
 • پکیج آب‌وهوای چهارفصل هم در این نسخه به‌صورت استاندارد وجود دارد که دربردارنده صندلی‌های جلوی گرم‌شونده، آینه‌های کناری گرم شونده و یخ‌زدای شیشه جلو است.
 • اما مهم‌ترین نکته در طراحی و تولید سوبارو فارستر کشیدگی بدنه خصوصاً در قسمت شیشه جلوی خودرو است که باعث شده با خمیدگی ستون مقابل راننده فضای دید او افزایش پیدا کند و نقطه کور رانندگی به‌قدر زیادی کم شود.
 • نمایش‌گر اصلی فارستر دقیقاً در وسط داشبورد نصب شده و یک نمایش‌گر کوچک و عریض هم در بالای داشبورد قرار گرفته است. در این نمایش‌گرها اطلاعات مهمی چون درجه حرارت محیط و فضای بیرون، مسیر حرکت خودرو در سیستم ناوبری و… نمایش داده می‌شود.
 • سوبارو فارستر برای سفرهای طولانی و جاده‌ای هم بسیار مناسب است چراکه هر چیزی را که در سفرهای طولانی نیاز دارید می‌توانید در صندوق‌عقب این خودرو جا بدهید. صندوق‌عقب این شاسی‌بلند ژاپنی در قسمت کف با سپر بیرونی هم‌سطح است که باعث می‌شود جابه‌جایی اجسام و برداشتن آن‌ها برای شما راحت‌تر شود. فضای ۹۷۵ لیتری صندوق کاملاً راضی‌کننده است، هرچند شما می‌توانید با خواباندن صندلی‌های عقب، فضای آن را به ۲۱۱۵ لیتر برسانید.
 • جالب‌ترین آپشن فارستر برمی‌گردد به فن‌آوری اختصاصی این خودرو به نام SI-Drive. این فن‌آوری با سه حالت رانندگی مختلف در کنار آپشن‌های X-Mode برای حرکت در مسیرهای سخت و خارج از جاده به‌کار گرفته می‌شوند. با فعال‌سازی سیستم X-Mode توسط راننده، قدرت خروجی پیشرانه با ضریب عملکرد جعبه‌دنده هماهنگ می‌شود. به‌این‌ترتیب حتی در سرعت و دور موتورهای پایین هم گشتاور خودرو به‌خوبی کنترل می‌شود. این فن‌آوری باعث می‌شود از هرزگردی یا لیز خوردن چرخ‌ها هنگام حرکت در مسیرهای لغزنده جلوگیری شود. ضمن این‌که در سربالایی‌ها و سرازیری‌هایی با شیب تند، حرکت یا توقف کامل خودرو با این سیستم مدیریت خواهد شد.

نکات منفی:

 • هزینه بالای تعمیر و نگهداری یکی از موارد منفی این خودرو است.
 • قیمت بالا و بازار دست‌دوم ضعیف هم یکی دیگر از ویژگی‌های منفی برای این خودرو به‌شمار می‌رود.
 • مصرف سوخت بالای فارستر نسبت به رقیبان هم‌رده‌اش یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که شاید خیلی‌ها را از خرید این خودرو منصرف کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.